Strona główna » Zlikwidują Punkt Szczepień w Kalwarii Zebrzydowskiej
ZDROWIE

Zlikwidują Punkt Szczepień w Kalwarii Zebrzydowskiej

Już 15 sierpnia br. Punkt Szczepień Powszechnych w Kalwarii Zebrzydowskiej znajdujący się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej zostanie zamknięty.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska posiada na dzień dzisiejszy 5 punktów szczepień: trzy w mieście oraz w Przytkowicach i Leńczach. Na chwilę obecną w tych punktach zaczepiono przynajmniej jedną dawką ponad 10,5 tys. osób, zaś w samym Punkcie Szczepień Powszechnych ponad 5 tys.

Punkt Szczepień Powszechnych, uznawany przez pacjentów za jeden z najlepszych w Powiecie spełnił już swoją rolę – mówi Burmistrz Augustyn Ormanty i dodaje – we wszystkich punktach szczepień mamy już wolne terminy, a PSP ma wolne dni w tygodniu, bo brakuje chętnych do szczepienia. Punkt Szczepień na Hali Sportowej niestety paraliżuje pracę szkoły i na prośbę rodziców, Radnych i mieszkańców oraz dla dobra uczniów, podjąłem tę trudną decyzję.

Dzięki zamknięciu Punktu Szczepień, Szkoła Podstawowa w Kalwarii Zebrzydowskiej odzyska możliwość prowadzenia zajęć WF przy niesprzyjającej pogodzie oraz na nowo zostanie otwarta świetlica środowiskowa, która znajduje się na terenie przekazanym dla Punktu Szczepień. 

Zapisy na pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 w PSP zostaną zamknięte na początku lipca. Są to więc ostatnie dni, aby z tego Punktu mogli skorzystać niezdecydowani. Dodatkowo w miesiącach wakacyjnych Wiejski Ośrodek Zdrowia w Przytkowicach będzie remontowany i jego pacjenci będą korzystać z SP ZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz