Strona główna » Koncerty organowe wracają
Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty organowe wracają

W tym roku powracają do wadowickiej bazyliki koncerty organowe. Parafia Ofiarowania NMP wraz z Wadowickim Centrum Kultury zaprasza na trzy lipcowe niedziele na godz. 17.00, począwszy od 4 lipca.

Wielbiciele muzyki organowej będą mieli w lipcu okazję wysłuchać trzech koncertów, organizowanych już tradycyjnie w wakacje w Wadowicach. Wszystkie koncerty artyści zagrają na powrót w wadowickiej Bazylice.

W pierwszym koncercie 4 lipca wystąpi Krzysztof Musiał, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, tydzień później Dawid Rzepka, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i studiów podyplomowych w Katowicach.

Na zakończenie 18 lipca w Bazylice zagrają dr hab. Witold Zalewski, pierwszy organista Katedry Wawelskiej wraz z córką Hanną, która jest studentką krakowskiej akademii, stypendystką Ministra Kultury, a w  tym roku uzyskała także stypendium prezydenta Krakowa.

We wszystkich koncertach usłyszymy utwory znanych kompozytorów muzyki organowej, m.in. J.S. Bacha, F. Mendelssohna – Bartholdiego, L. Vierne’a i innych.

Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 17.00 i wstęp na nie jest bezpłatny.

Organizatorami koncertów jest Wadowickie Centrum Kultury i wadowicka parafia Ofiarowania NMP.

Foto: Organy Bazylika Wadowice

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz