Strona główna » Spóźnione miejsce ochłody w centrum Andrychowa
WYDARZENIA

Spóźnione miejsce ochłody w centrum Andrychowa

Foto: Edyta Łepkowska

W czasie upałów kurtyny wodne cieszą się sporym powodzeniem wśród zmęczonych wysoką temperaturą przechodniów. Korzystają z nich chętnie zarówno dzieci, jak i dorośli. Miejsce, gdzie choć na chwilę można zanurzyć się w chłodnej mgiełce powstało również w Andrychowie.

Już od lat na adrychowskim placu Mickiewicza latem można się nieco ochłodzić, przechodząc przez kurtynę wodną. Nie zabrakło jej również w tym roku. Stanęła koło tamtejszej fontanny. Nie brak jednak głosów, że Urząd Miejski postawił ją tym razem trochę za późno. Zaczęła bowiem działać dopiero dzisiaj (29 czerwca). Tymczasem upały dają się nam we znaki (z niewielkimi przerwami) praktycznie od początku czerwca. Co więcej, na najbliższe dni synoptycy prognozują wyraźne ochłodzenie.

Na razie jest jeszcze gorąco, ale już w czwartek temperatura w Andrychowie nie powinna przekroczyć 22oC. Podobnie ma być w piątek i sobotę. Dodatkowo będzie padało, więc kurtyna wodna raczej nikomu się w taką pogodę nie przyda. Deszcze mogą nam towarzyszyć do poniedziałku. Jest też duża szansa, że opady pojawią się w powiecie wadowickim już dzisiaj. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że między 13.00 a 21.00 przez nasz teren przejdą burze. Miejscami będą im towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz