Strona główna » Posiadał nielegalną broń i amunicję
BEZPIECZEŃSTWO

Posiadał nielegalną broń i amunicję

Policjanci zatrzymali 66-letniego mężczyznę, który posiadał broń palną samodziałową i amunicję nie mając na nią pozwolenia. Mężczyzna usłyszał również zarzut znęcania się nad rodziną.

29 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie uzyskali informację, że 66- letni mieszkaniec gminy Gdów może posiadać nielegalną broń na terenie swojej posesji.  Kryminalni z Gdowa natychmiast udali się na przeszukanie do domu mężczyzny.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli różnego rodzaju i kalibru amunicję w łącznej ilości 1368 sztuk, 10 zapalników, broń palną samodziałową, 65 gramów  prochu oraz różnego rodzaju elementy broni palnej. (KWP)

Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał zezwolenia na posiadanie broni bądź amunicji. Dodatkowo ujawniona broń samodziałowa, została wykonana przez 66-latka nielegalnie. Policjanci zabezpieczyli broń oraz amunicję a właściciel militariów został zatrzymany. 

30 czerwca br. usłyszał zarzut wyrabiania bez zezwolenia broni palnej, posiadania bez wymaganego zezwolenia amunicji oraz broni a także zarzut znęcania nad rodziną. Sąd Rejonowy w Myślenicach uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz