Strona główna » Bezpieczne wakacje w Kalwarii Zebrzydowskiej
BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczne wakacje w Kalwarii Zebrzydowskiej

W ramach akcji profilaktycznej „Bezpieczne Wakacje 2021” w okresie czerwca oraz początkiem lipca funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zapoznawali dzieci ze specyfiką pracy w Policji.

Dzieci z okolicznych szkół odwiedziły kilkukrotnie Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie wizyt zapoznały się z pracą policjantów oraz specjalistycznym wyposażeniem: urządzeniem do sprawdzania osób w systemach policyjnych, urządzeniami do badania stanu trzeźwości oraz tradycyjnym sprzętem do zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia tj. kajdanki, pałka typu tonfa, tarcze, kaski.

Ponadto dzieci mogły wejść do pomieszczeń które na co dzień nie są dostępne dla interesantów oraz zobaczyć monitoring miejski.

Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły jednak radiowozy, każde z dzieci mogło poczuć się jak policjant jadący na interwencję siedząc w radiowozie włączając sygnały dźwiękowe.

Funkcjonariusze wcielając się w rolę przewodników chętnie opowiadali o swojej pracy demonstrowali wykorzystanie sprzętu służbowego. Mając na uwadze duże zainteresowanie dzieci podczas wizyt w komisariacie sprzętem wykorzystywanym w pracy przez funkcjonariuszy Policjanci chętnie wzięli również udział w „Dniu Rodzinnym” organizowanym 20 czerwca 2021r. przez CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie również sprzęt Policyjny cieszył się dużym zainteresowaniem.

Źródło: KPP w Wadowicach

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz