Strona główna » Błądził po mieście w piżamie i kapciach
LUDZIE

Błądził po mieście w piżamie i kapciach

Mieszkaniec Kęt oraz policjanci pomogli wrócić do domu seniorowi cierpiącemu na zaniki pamięci i błąkającemu się nocą po ulicach

Do zdarzenia doszło w nocy 13/14 lipca br. Tuż po godzinie 22:00, policjanci otrzymali zgłoszenie od 30–letniego mieszkańca Kęt dotyczące zdezorientowanego starszego mężczyzny, którego zauważył na jednej z ulic pomiędzy blokami osiedla Nad Sołą w Kętach.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że zwrócił uwagę na seniora, ponieważ ten wchodził na jezdnię nie zważając na przejeżdżające samochody, a ponadto był ubrany w piżamę oraz kapcie.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał patrol Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kętach. Policjanci zaopiekowali się seniorem, ustalając równocześnie, że jest to 73–letni mieszkaniec sąsiedniego osiedla. Mundurowi przewieźli go do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny, która nie zdawała sobie sprawy z faktu, że senior cierpiący na zaniki pamięci opuścił mieszkanie.

Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje pan Mateusz z Kęt, który wykazał się wyjątkową empatią. Widząc starszego, zdezorientowanego mężczyznę w sytuacji zagrożenia, nie pozostawił go bez pomocy. Dzięki takiej postawie senior bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz