Strona główna » Nawałnica w Brodach i Kalwarii Zebrzydowskiej
WYDARZENIA

Nawałnica w Brodach i Kalwarii Zebrzydowskiej

Zalane posesje, uszkodzone ulice, ewakuacja mieszkańców. Dzisiejsza noc na długo zostanie w pamięci mieszkańców Brodów oraz Kalwarii Zebrzydowskiej.

Gminę Kalwaria Zebrzydowska nie oszczędziły nawałnice. Dzisiaj 16 lipca br. w nocy, od godz. 1-szej do godz. 6-tej straż pożarna interweniowała blisko 20 razy w Kalwarii Zebrzydowskiej i Brodach. Nawałnica nie oszczędziła prywatnych posesji, budynków użyteczności publicznej i ulic. Woda zalała mieszkania i piwnice domów. Podmyte i uszkodzone zostały drogi.

Z budynków mieszkalnych należących do PKP przy ul. Kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej zostały ewakuowane trzy osoby, którym zapewniono im nocleg.

W Kalwarii Zebrzydowskiej ucierpiały ulice i posesje m.in. przy ulicach Błaszkówka, Podlesie, Kolejowa, Krakowska, 3-maja, Rzemieślnicza, Kościuszki.

W Brodach woda wdarła się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz na teren prywatnego zakładu na wysokość ok. jednego metra, zalewając maszyny i materiały.

– Dziękuję wszystkim Strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz Strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach za poświecenie w akcjach ratowniczych – napisał na swym profili społecznościowym Marcin Zadora, radny Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

FOTO: OSP Stanisław Dolny, OSP Przytkowice, nadesłane

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz