Strona główna » W pięć dni po ślubie stracili dach nad głową
WYDARZENIA

W pięć dni po ślubie stracili dach nad głową

Foto: Wojciech Żurek

Kasia i Piotr z Brzeźnicy 10 lipca stanęli na ślubnym kobiercu. To był najszczęśliwszy dzień w ich życiu. Zdawało się, że jeszcze długo nic nie będzie w stanie zmącić ich radości. Czymże bowiem są codzienne problemy i zmartwienia wobec siły miłości? Ale los okazał się dla nich niebywale okrutny. W zaledwie pięć dni po upragnionym ślubie para straciła dach nad głową…

Jak już pisaliśmy, burza, która nawiedziła powiat wadowicki poprzedniej nocy, przyniosła szczególnie duże straty w gminie Brzeźnica. Doszło tam między innymi do zerwania dachu z domu przy ul. Dębowej. Właśnie tego, w którym mieszkali Kasia i Piotr.

Foto: Wojciech Żurek

Nawałnica sprawiła, że budynek długo nie będzie nadawał się do zamieszkania. Spowodowała ogromne zniszczenia. W domu trzeba nie tylko wykonać nową więźbę dachową wraz z pokryciem, ale i generalny remont. Konieczny będzie też zakup nowych mebli i urządzeń. Naruszona jest płyta budynku, a jego wyposażenie nie nadaje się do użytku. Również dwa samochody zostały uszkodzone.

Foto: Wojciech Żurek

Sołtys Brzeźnicy Wojciech Żurek uruchomił na portalu zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu i zakup najpotrzebniejszych przedmiotów. „Pomóżmy młodym, aby ten start w nowe życie nie był koszmarem, a pokazaniem, że na ludzi dobrej woli zawsze można liczyć. Zachęcam do pomocy” – napisał. Nie zapomniał też podziękować strażakom z okolicznych ochotniczych straży pożarnych oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, którzy w ranek po nawałnicy ruszyli na pomoc mieszkańcom domu przy ul. Dębowej.

Internetowa zbiórka pieniędzy odbywa się tutaj. Dodatkowo Kasię i Piotra można będzie wesprzeć w niedzielę, 25 lipca. Tego dnia przed kościołem w Brzeźnicy odbędzie się kwesta na ich rzecz.

Foto: Wojciech Żurek

Redakcja

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz