Strona główna » Maltańczycy w powiecie
LUDZIE

Maltańczycy w powiecie

Podczas środowego (4.08) spotkania z wicestarostą Beatą Smolec, przedstawiciele Zakonu Maltańskiego Polska Order of Malta Poland opowiedzieli o swojej działalności w naszym regionie i przedstawili propozycję współpracy na terenie powiatu wadowickiego na lata 2021 – 2025. Maltańczycy przywieźli także zaproszenie na piknik rodzinny, który organizują 4 września br. w Andrychowie.

Wicestarosta miała okazję podziękować gościom za pomoc, której udzielają mieszkańcom powiatu. A jest za co. Tylko w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy maltańczycy uszyli i rozdali placówkom oraz instytucjom w naszym regionie ponad 14 000 maseczek. Wykonali też blisko 40 transportów medycznych dla chorych, seniorów, osób z niepełnosprawnościami.

W okresie świątecznym wolontariusze organizacji zorganizowali akcję „Podziel się posiłkiem” i odwiedzili potrzebujących ze schroniska dla bezdomnych w Andrychowie.

W Wadowicach wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przygotowali paczki świąteczne dla około 100 osób.

Maltańczycy organizowali też pokazy pierwszej pomocy i dzielili się swoją wiedzą medyczną podczas różnego rodzaju wydarzeń społecznych (np. festyny).

Działalność maltańczyków, ich bezinteresowność, ofiarne wspomaganie biednych i potrzebujących budzi autentyczny podziw. Dlatego cieszę się, że nadarzyła się okazja, aby przekazać bezpośrednio podziękowania za ich społeczne zaangażowanie – podkreśla wicestarosta Beata Smolec.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz