Strona główna » Festiwal Piękna w Nowym Sączu!
STYL ŻYCIA

Festiwal Piękna w Nowym Sączu!

116 uczestników, a wśród nich Miss Polski i najpiękniejsza kobieta i najpiękniejszy mężczyzna na świecie. Dobiegł końca tegoroczny Festiwal Piękna, którego gospodarzem było Miasto Nowy Sącz. Partnerem głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Festiwal Piękna przez trzy dni, od 20 do 22 sierpnia był transmitowany na żywo aż do 100 krajów na świecie. Sygnał pobierały także telewizje z 40 innych krajów z różnych zakątków świata. W Polsce transmisją na żywo zajęła się telewizja Polsat.

Weekendowe wydarzenie w Nowym Sączu to także zysk dla lokalnych przedsiębiorców. Organizator wydarzenia zakupił na czas wydarzenia usługi promocyjne, hotelarskie, gastronomiczne za ok. 2 miliony złotych. Szacuje się, że za same noclegi uczestników Festiwalu Piękna w kasie nowosądeckich hotelarzy zostało ok. 700 tys. złotych. Do tego doliczyć trzeba chociażby zysk, a to także ok. 2 mln, z pobytu publiczności, która na ten czas przyjechała do Małopolski i Miasta Królów z Polski i wszystkich kontynentów.

Festiwal Piękna organizowany przez spółkę Nowa Scena to niepowtarzalna okazja do promocji miasta i całego regionu. Podczas transmisji live eksponowane był najpiękniejsze miejsca Małopolski i produkty regionalne, których smakowali uczestnicy Festiwalu Piękna. Nowy Sącz i Małopolska przez trzy dni były światową stolicą piękna.

Na scenie amfiteatru zaprezentowały się także gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady, m.in.: Viki Gabor, Kayah, Mateusz Ziółko, Kasia Moś, Rodrigo Massa, czy Nick Sinckler. Był także czas na pokaz polskich i zagranicznych projektantów mody, jak chociażby pokaz w sukniach ślubnych autorstwa Violi Piekut. Choreografią uczestników zajął się tancerz Tomasz Barański.

Sierpniowe wydarzenie było także świetną okazją do promocji różnych firm sadeckich.

Bardzo się cieszę, że dzięki naszym staraniom Festiwal Piękna powrócił na Sądecczyznę, do Małopolski. Współpraca z prezesem spółki Nowa Scena Gerhardem Parzutką von Lipińskim układała się wzorowo. Bardzo dziękuję za profesjonalne zorganizowanie tego wydarzenia i dotrzymanie wszystkich zapisów umowy. Festiwal Piękna to niepowtarzalna okazja do promocji naszego regionu na całym świecie. Cieszę się także, że mieszkańcy regionu chętnie uczestniczyli w wydarzeniu i aktywnie kibicowali swoim faworytom w konkretnych konkurencjach. Zwykliśmy mówić: dobro jest w Małopolsce – nie ma co do tego wątpliwości. Dziś, po trzech dniach tego międzynarodowego wydarzenia bez zastanowienia trzeba dodać, że także PIĘKNO JEST W MAŁOPOLSCE. Przekonali się o tym widzowie, telewidzowie i nade wszystko – uczestnicy, którzy podczas rozmów deklarowali, że z wielką przyjemnością wrócą do Małopolski

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Festiwal Piękna to nie tylko prezentacja pięknych kobiet i mężczyzn. To także spotkanie z różnymi kulturami, wymiana poglądów oraz doświadczenie międzynarodowych tradycji i zwyczajów. Można był usłyszeć i zobaczyć, że między uczestnikami nawiązała się więź, którą było widać – mimo trwającej rywalizacji o ten najważniejszy. Jestem przekonany o tym, że wszyscy bawili się znakomicie, a wydarzenie to na stałe zapisze się w kalendarzu najważniejszych imprez w Małopolsce

– mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Trzydniowe wydarzenie odbyło się w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu, w nowym amfiteatrze.

Już w maju oddaliśmy do użytku mieszkańców i turystów zrewitalizowany teren wokół Parku Strzeleckiego i robiący ogromne wrażenie amfiteatr. Obiekt posiada ok. 3 tysięcy miejsc, nakryty jest specjalną membraną, dzięki czemu Festiwal Piękna mógł się odbyć niezależnie od warunków atmosferycznych. Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego to 53 mln zł, z czego 27,5 mln zł stanowią środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

– dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Przypomnijmy: Miss Polski została Agata Wdowiak z Łodzi, Miss Supranational – reprezentantka Namibii Chanique Rabe, a tytuł Mistera Supranataional otrzymał Peruwiańczyk Varo Vargas.

Biuro prasowe UMWM, KA

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz