Strona główna » Rajd Monte Lanckorona 2021
STYL ŻYCIA

Rajd Monte Lanckorona 2021

Grupa „Automobile Beskidy” organizuje  Rajd Monte Lanckorona 2021 – V Turystyczny Rajd Samochodów Klasycznych – Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2021 Impreza odbędzie się w dwóch wariantach – jednodniowym oraz dwudniowym.

Trasa rajdu prowadzi po części dawnych odcinków specjalnych znanych z Rajdu Polski, Rajdu Krakowskiego a także Rajdu Wisły 

Mamy nadzieję, że tradycyjnie dostarczy startującym załogom motoryzacyjnych doznań, sportowej adrenaliny, pozytywnych emocji i rozrywki, a także turystycznych wrażeń z podróżowania po beskidzkich drogach – informują organizatorzy.

Wariant dwudniowy Rajdu będzie składać się z dwóch etapów – sobotniego oraz niedzielnego (28-29 sierpnia)
W dwudniowym wariancie  start odbędzie się z Rynku w Lanckoronie w dniu 28-08-2021 (sobota) w godzinach około południowych (wstępnie godz. 12 – 12:30). Meta sobotniego etapu będzie zlokalizowana w Korbielowie pod hotelem Fero Lux.

Tam też odbędzie się wspólny grill/ognisko oraz będzie zlokalizowany nocleg dla startujących załóg.

Atrakcyjnie widokowo i rajdowo  trasa sobotniego etapu o długości 117 km przebiegać będzie przez malownicze i urokliwe okolice Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Andrychowa, Kocierza, Jeziora Żywieckiego, Żywca, Jeleśni i Korbielowa.

Na zawodników czekać będą cztery Punkty Kontroli Przejazdu oraz próba sprawnościowa zlokalizowana w Korbielowie.

Drugi dzień/drugi etap Rajdu – o długości 92 km – również będzie wypełniony licznymi atrakcjami. Załogi wystartują do tego etapu spod Hotelu Fero Lux w niedzielę i następnie pojadą drogami przebiegającym przez okolice Jeleśni, Stryszawy, Zawoi, Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej oraz Stronia i dotrą na metę Rajdu zlokalizowaną na Rynku w Lanckoronie.

Podczas tego etapu na zawodników będą czekać cztery Punkty Kontroli Przejazdu oraz próba sprawnościowa zlokalizowana w Suchej Beskidzkiej (Plac Targowy), a także po raz pierwszy – kilkukilometrowy odcinek próby jazdy na regularność 

Wariant jednodniowy Rajdu odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia.
Załogi wystartują z Rynku w Lanckoronie w niedzielę 29.08.202q (wstępnie około godz. 9 – 9:30). Meta niedzielnego etapu również będzie zlokalizowana na lanckorońskim Rynku. Na startujące załogi będzie czekać trasa o długości 135 km przebiegająca w okolicach Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Stryszowa, Jeziora Mucharskiego, Stryszawy, Zawoi, Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej oraz Stronia. Na trasie zlokalizowanych będzie siedem Punktów Kontroli Przejazdu oraz jedna próba sprawnościowa zlokalizowana w Suchej Beskidzkiej (Plac Targowy) a także analogicznie do wersji dwudniowej Rajdu – po raz pierwszy – kilkukilometrowy odcinek próby jazdy na regularność 

Do zobaczenia na Starcie Rajdu Monte Lanckorona 2021

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz