Strona główna » Informacja Turystyczna z certyfikatem Miejsca Przyjaznego Rowerzystom!
TURYSTYKA

Informacja Turystyczna z certyfikatem Miejsca Przyjaznego Rowerzystom!

Rajd Rowerowy 2011

Centrum Informacji Turystycznej w Wadowicach uzyskało rekomendację Miejsca Przyjaznego Rowerzystom. Inicjatorem wystąpienia z wnioskiem o wpisanie obiektu był Referat Obsługi Ruchu Turystycznego Urzędu Miejskiego w Wadowicach, który prowadzi punkt IT przy ul. Kościelnej 4.

Czym jest Miejsce Przyjazne Rowerzystom (MPR)?  To obiekty usługowe (m.in. noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne, informacje turystyczne, serwisy rowerowe, sklepy), które posiadają ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów. W Małopolsce są położone w odległości do 15 km od jednej z tras VeloMałopolska. Sieć działa na podobnych zasadach, jak inne systemy w Polsce (np. Miejsca Przyjazne Rowerzystom przy Green Velo) czy w Europie (Bett+Bike w Niemczech i Austrii, Vitajte Cyklisti na Słowacji czy Cyklisté vítáni w Czechach).

Co oferują Miejsca Przyjazne Rowerzystom? W każdym obiekcie z certyfikatem MPR, rowerzysta znajdzie:
– bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy,
– nieodpłatnie dostępne narzędzia do podstawowych napraw rowerów,
– aktualne informacje o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych lub sprzedaży części zamiennych do rowerów,
– odnośnik do strony internetowej narowery.visitmalopolska.pl, z której można pobrać mapy do samodzielnego wydruku w formacie A4, ślady GPS tras rowerowych czy informacje o atrakcjach.

Jak znaleźć Miejsce Przyjazne Rowerzystom?

Przy planowaniu wycieczki i poszukiwaniu miejsc na trasie, gdzie będzie można zjeść smaczny posiłek lub znaleźć nocleg na jedną noc, można skorzystaj z mapy Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Każdemu typowi obiektów przyporządkowano inną ikonę.

Każdy z nich powinien też posiadać zamieszczony wewnątrz certyfikat.

Na stronie it.wadowice.pl powstała specjalna zakładka Wadowice Przyjazne rowerzystom, gdzie zainteresowani znajdą informacje na temat:
– stacji serwisowych dla rowerów
– stojaków i wiat dla rowerów
– sklepów i serwisów rowerowych
– wypożyczalni rowerów

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz