Strona główna » Zapraszają na Święto Plonów w Wysokiej
Co? Gdzie? Kiedy?

Zapraszają na Święto Plonów w Wysokiej

Ostatnia niedziela sierpnia dostarczy mnóstwa atrakcji mieszkańcom gminy Wadowice, a wszystko za sprawą I Dożynek Gminnych w Wysokiej, na które serdecznie zapraszają Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Wadoviana” Dorota Balak oraz sołtys sołectwa Wysoka Leszek Pająk.

Niedzielne „Święto plonów” rozpocznie o godz. 13.30 przemarsz z dożynkowymi wieńcami od biblioteki do kościoła parafialnego. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o godzinie 14.00 w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Wysokiej. Po jej zakończeniu, o godzinie 15.30 barwny korowód przejdzie na boisko sportowe LKS „Relaks Wysoka”, które będzie główną areną wydarzenia. A tam już będzie się działo!

W programie imprezy jest koncert orkiestry dętej OSP Klecza, dożynkowe przyśpiewki w wykonaniu Pań z Kół Gospodyń Wiejskich i występ kapeli góralskiej. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy i drużynowych konkurencji z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich m.in. rowery burmistrza.

Dzieci też nie będą narzekać na nudę! Specjalnie z myślą o nich przygotowano dmuchańce, animacje, bańki mydlane i watę cukrową.

Nikt też nie wyjdzie z dożynek głodny. Na uczestników czekać będzie bogato wyposażony bufet, zimne napoje, grill, przekąski i dania gorące, a jako specjalna niespodzianka od Zarządu LGD „Wadoviana” – pieczone prosię.

Podczas trwania dożynek będzie możliwość wsparcia leczenia chorego Kasperka, a wśród darczyńców zostaną rozlosowane nagrody. Całość wydarzenia zakończy zabawa taneczna.

Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Wadowice.
Patronat medialny: powiatlive.pl
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz