Strona główna » Polska 2050 zwiększa szeregi
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Polska 2050 zwiększa szeregi

W czwartek, 26.08.2021,w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie,  odbyła się konferencja prasowa z udziałem Michała Kobosko, wiceprezesa Stowarzyszenia Polska 2050 i Rafała Komarewicza, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz odpowiedzialnego za budowę struktur politycznych w Małopolsce.

Podczas spotkania przedstawieni zostali samorządowcy, którzy tworzą tzw. zespół do rozwoju struktur politycznych Polski 2050 w powiecie chrzanowskim. Są to: Robert Maciaszek, Burmistrz m. Chrzanowa, Tomasz Tomaszewski, Radny m. Alwernia, Sławomir Kurnik, Radny m. Alwernia.

“Samorząd to władza najbliższa nam, której efekty pracy widzimy na co dzień, którą rozliczamy, którą znamy z bliska. To jest ta władza, którą współtworzymy.” – powiedział Michał Kobosko. Podkreślił, że właśnie dlatego tak istotne jest, by samorząd się rozwijał, by miał gwarantowane przez państwo możliwości funkcjonowania. „Polska będzie sprawnym państwem, jeśli będziemy mieli sprawny, dobrze funkcjonujący samorząd” – dodał Kobosko. 

Rafał Komarewicz zaznaczył, że przedstawionych samorządowców łączy skuteczne działanie, umiejętność konsensusu i współpracy dla dobra lokalnej społeczności, a także siła, by Polskę zmieniać na pokolenia, nie kadencję. 

Chrzanowską trójkę polityczną Ruchu Polska 2050 stworzą: Tomasz Tomaszewski – od 2014 roku Radny miasta Alwernia, obecnie w funkcji Przewodniczącego Rady, Sławomir Kurnik – bezpartyjny samorządowiec, od 2014 r. Radny miasta Alwernia, obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącego, Robert Maciaszek – od 2018 roku Burmistrz miasta Chrzanowa, od 2006 r. związany z chrzanowskim samorządem. 

Robert Maciaszek podkreślił to, że Polska 2050 mówi głośno o wyzwaniach XXI wieku. Wspólnie z Polską 2050 opowiada się za wzmocnieniem samorządu i za zwiększeniem wpływu mieszkańców na otaczającą ich rzeczywistość. “Chcemy Polski innowacyjnej, zielonej, opartej na zrównoważonym rozwoju, w której każdy ma równe szanse na dobre życie. Wierzę, że dzięki naszemu doświadczeniu, energii i pasji będziemy w stanie proponować mieszkańcom interesujące projekty, które będą zmieniać nasze życie na lepsze i budować  lokalną wspólnotę” – zakończył Maciaszek.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz