Strona główna » Wyłowiono z rzeki ciało kobiety
WYDARZENIA

Wyłowiono z rzeki ciało kobiety

Fot. Archiwum

Wędkarz łowiący ryby przy ujściu Soły do Wisły zauważył w wodzie ciało kobiety. Powiadomieni strażacy, którzy przez kilka godzin prowadzili poszukiwania, wyłowili z wody zwłoki poszukiwanej 69-letniej mieszkanki gminy Oświęcim.

W sobotę, 28 sierpnia br. wieczorem rozpoczęto intensywne poszukiwania cierpiącej na depresję 69-letniej mieszkanki gminy Oświęcim. Informację o jej zaginięciu otrzymał dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Do działań Policji dołączyli OSP Broszkowice oraz JRG Oświęcim. W akcję poszukiwawczą włączono również GPR OSP Kęty z psami tropiącymi.

W okolicach stopnia wodnego na rzece Sole w Broszkowicach odnaleziono odzież poszukiwanej kobiety, o czym rodzina poszukiwanej poinformowała policję Psy podjęły trop i doprowadziły strażaków do lustra wody.

Już po północy, ok. godz. pierwszej Tuż przed godziną 1 w niedzielę 29 sierpnia br. na numer alarmowy 112 zatelefonował wędkarz, który w tamtym rejonie łowił ryby. Poinformował on ratowników, że w wodzie znajduje się ludzkie ciało.

Na miejsce skierowano uczestników prowadzonej  akcji poszukiwawczej. Po wyciągnięciu przez strażaków ciała z rzeki, okazało się, że jest to poszukiwana od kilku godzin 69-letnia mieszkanka gminy Oświęcim.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon kobiety, natomiast w celu określenia bezpośredniej przyczyny śmierci kobiety, wezwany na miejsce prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok kobiety.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz