Strona główna » Zderzył się z dwoma tirami
WYDARZENIA

Zderzył się z dwoma tirami

Kierowca bmw zderzył się z dwoma tirami, po czym zbiegł z miejsca wypadku. W wyniku intensywnych poszukiwań przeprowadzonych przez policjantów i strażaków, na terenie kompleksu leśnego znajdującego się na granicy powiatów oświęcimskiego i chrzanowskiego, zatrzymano 46 – latka. Okazało się, ze  prowadził  pod wpływem narkotyków, miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a także był poszukiwany.

W środę, 22 września br. o godzinie 15.20 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Bobrku na ulicy Krakowskiej,  z udziałem bmw oraz dwóch samochodów ciężarowych.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że do kolizji drogowej doszło w chwili, gdy kierowca bmw  podjął manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki DAF, nie zauważając, że z przeciwka jedzie samochód ciężarowy marki Volvo. BMW najpierw bocznie zderzyło się z volvo,  następnie z dafem, po czym wylądowało w przydrożnym rowie. Jak wynikało z relacji świadków zdarzenia,  kierowca bmw,  biorący udział w zdarzeniu, wysiadł z pojazdu o własnych siłach, po czym uciekł do pobliskiego lasu.

W czasie, gdy jedna grupa policjantów prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, druga grupa wraz ze strażakami prowadziła poszukiwania kierowcy bmw. Brano pod uwagę bowiem  fakt, że mógł być ranny i potrzebować pomocy – stąd pomoc strażaków.

W efekcie tych czynności,  już po kilkudziesięciu minutach mężczyzna pasujący do opisu podanego przez świadków, został odnaleziony przez strażaków w lesie na terenie Gromca (pow. chrzanowski). To 46 – letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna nie posiadał poważniejszych  obrażeń ciała.  

Policjanci zatrzymali go jako podejrzewanego o spowodowanie kolizji drogowej i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Badanie jego stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu, natomiast badanie na zawartość środków odurzających, w ślinie mężczyzny wykazało mieszankę narkotyków: amfetaminę, metaamfetaminę oraz opiaty. W związku z powyższym zatrzymanemu  pobrano w szpitalu krew do szczegółowej analizy.

Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto jest osobą poszukiwaną przez oświęcimską Prokuraturę  Rejonową, do jednej z prowadzonych spraw. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna w ostatnim okresie czasu ukrywał się na terenie Niemiec. 46 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Za ucieczkę z miejsca kolizji grozi grzywna do 5000 zł. Nadto ubezpieczyciel może zastosować regres wobec sprawcy kolizji, który zbiegł z miejsca zdarzenia i  będzie on musiał ponieść z własnej kieszeni koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

(KPP Oświęcim)

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz