Strona główna » Działo się przez weekend
WYDARZENIA

Działo się przez weekend

Wypadek, dziesięć kolizji i zatrzymanie dwóch piratów drogowych, to bilans minionego weekendu na drogach powiatu wadowickiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

W sobotę (2 października br.), policjanci ruchu drogowego zatrzymali uprawnienia do kierowania dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Pierwszy z nich „wpadł” w Choczni na ul. Kościuszki. Kierowca audi miał na liczniku 102 km/h. Z kolei w Roczynach na ul. Wiedeńskiej mundurowali zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, u którego policyjny miernik prędkość wskazał 103 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem obaj kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy.

Ponadto, w tym dniu odnotowano pięć kolizji i wypadek drogowy, do którego doszło w Rzykach około godziny 17. Kierowca opla nie zachował należytej ostrożność podczas wykonywania manewru cofania i potrącił 86-latkę, która trafiła do szpitala. Nieco wcześniej, w Choczni miała miejsce kolizja drogowa z udziałem aż czterech pojazdów. Jak ustalili policjanci, kierujący fordem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył volkswagena. W wyniku uderzenia volkswagen uderzył w stojące przed nim audi, które z kolei w wyniku siły uderzenia najechało na pojazd marki Peugeot.

W Stryszowie, kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji, a następnie słup energetyczny. Z kolei w Andrychowie, kierująca hondą włączając się do ruchu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy audi, czym doprowadziła do zderzenia. Sprawcy tych zdarzeń zostali ukarani mandatami.

Natomiast wczoraj (3 października br.), na drogach naszego powiatu miało miejsce pięć kolizji. Około godziny 11:45 w Barwałdzie Górnym, kierujący nieustalonym dotąd  pojazdem, podczas włączania się do ruchu wymusił pierwszeństwo kierującej peugeotem, która wykonywała manewr wyprzedzania samochodu hyundai. Kierująca by uniknąć czołowego zderzenia zjechała na prawą stronę jezdni i zderzyła się z hyundaiem. Sprawca oddalił  się w nieznanym kierunku. Czynności w tej sprawie prowadzi kalwaryjski komisariat. 

W Leśnicy, kierowca subaru, w trakcie wykonywania manewru wymijania zderzył się z kierowcą seata. Sprawca został ukarany mandatem. Natomiast w Stryszowie, kierujący oplem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, najechał na omijający go samochód marki Volkswagen. Sprawca kolizji również został ukarany mandatem.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz