Strona główna » Tylko na Lwowskiej
WYDARZENIA

Tylko na Lwowskiej

Ulica Lwowska na całej swej długości, od wadowickiego Rynku do skrzyżowania z ulicą Putka zmieniła się nie do poznania i zyskała nowy blask. Każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, rowerzysta, pieszy – ma tutaj swoją piękną drogę.

Na całym odcinku o długości jednego kilometra wymieniono konstrukcję drogi i nawierzchni, położono aż trzy warstwy asfaltu. Na skrzyżowaniu z ulicami Poprzeczną i Legionów wybudowano nowe rondo.

– Zakres prac obejmował również gruntowną modernizację wszystkich pozostałych 11 skrzyżowań, dwóch zatok autobusowych oraz chodników po obu stronach jezdni. Przebudowano sieć oświetleniową. Nad drogą pojawiły się nowoczesne latarnie z lampami typu LED. Po obu stronach drogi powstała ścieżka rowerowa o łącznej długości 1500 metrów. Pojawiło się 30 stojaków na rowery i specjalna stacja do naprawiania rowerów, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji – wymienia burmistrz Wadowic, Bartosz Kaliński.

Posadzone zostały nowe drzewa i krzewy, takie jak: klony polne, głogi jednoszyjkowe, buki zwyczajne, wrzosy pospolite, bluszcze pospolite, wrzośce krwiste, tawulec, irgi błyszczące, róże białe, a nawet miskanty chińskie i powojniki alpejskie.

To jednak nie wszystko, bo w ramach inwestycji wykonano wiele prac „podziemnych”. Ulica Lwowska kryje bowiem pod sobą „główną magistralę” wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która została kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac m.in. przebudowano wodociąg oraz sieci: elektroenergetyczne, sanitarne i deszczowe.

Przebudowa trwała od lutego 2020 roku i miała zakończyć się do końca listopada 2021 roku. Ulica została zatem otwarta na dwa miesiące przed terminem.  Łączny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 14 milionów złotych, z czego prawie 11 milionów pochodzi z pozyskanych dotacji rządowych! 4,6 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych i 6,1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przebudowę zrealizowało  Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowo-Mostowe DROG – BUD ze Spytkowic.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz