Strona główna » Groził przechodniowi nożem, ścigał go aż do domu!
WYDARZENIA

Groził przechodniowi nożem, ścigał go aż do domu!

Chwile grozy przeżył 23-letni mieszkaniec, który wracał ze sklepu z zakupami. Tuż przed domem zaczepił go nieznajomy mężczyzna i żądał od niego pieniędzy, po czym wyciągnął nóż i zagroził jego użyciem w przypadku nie spełnienia jego żądania. Napadnięty rzucił się do ucieczki.

Niestety napastnik najwyraźniej nie chciał dać za wygraną i pobiegł za nim. Mężczyźnie udało się dotrzeć do miejsca zamieszkania, wbiegł na klatkę schodową i dalej do drzwi mieszkania, które w pośpiechu zatrzasnął za sobą. Chwilę później nożownik stanął pod jego drzwiami i trzymanym w ręce nożem zaczął w nie uderzać.

Pokrzywdzony wykręcił numer alarmowy, dzięki czemu na miejscu szybko pojawili się policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum. Na widok mundurowych agresor pozbył się noża, odrzucając go od siebie. 18-latek został obezwładniony i umieszczony w pomieszczeniach dla zatrzymanych tarnowskiej komendy.

Śledczy tymczasem zabrali się za zbieranie dowodów przeciwko niemu. Kiedy materiał dowodowy był już kompletny 18-letni mieszkaniec Tarnowa został doprowadzony do prokuratury rejonowej. Tam usłyszał zarzut usiłowania rozboju, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenia mienia. Decyzją tarnowskiego sądu został tymczasowo aresztowany i na proces poczeka dwa miesiące w odosobnieniu. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz