Strona główna » Rok 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy
WYDARZENIA

Rok 75-lecia Zespołu Szkół w Radoczy

Ślubowanie klas pierwszych, Święto Radoczańskiego Jabłecznika, Międzypokoleniowy Turniej Piłki Siatkowej,  warsztaty modelowania i projektowania robotów, wernisaż absolwentki szkoły, występ zespołu wokalnego, prezentacja kierunków nauczania oraz grillowanie i degustacja potraw… Tak w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy w dniach 15 i 16 października świętowano 75 lat istnienia szkoły, powstałej w 1946 roku jako Dwuletnia Średnia Szkoła Rolnicza w pozostałości po majątku ziemskim.

W piątek, 15 października uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły w obecności Dyrekcji, Wychowawców oraz starszych kolegów. Podczas aktu ślubowania zobowiązali się m.in. do aktywnego uczestnictwa w zajęciach dydaktycznych i w życiu szkoły, rozwijania swoich możliwości  intelektualnych, dbania o pozytywny wizerunek szkoły i godnego jej reprezentowania, a także do przestrzegania zasad zachowania godnego ucznia.

Następnego dnia odbył się Piknik „Rodzina Szkołą Silna”, w którym mogli uczestniczyć również uczniowie klas ósmych szkół podstawowych wraz z rodzicami. Dzięki „Przewodnikowi po pikniku” https://radocza.edu.pl/blog/index.php?przewodnik-po-pikniku-z-zs-cku-w-radoczy , przybyli goście mogli bez problemu skorzystać ze wszystkich atrakcji, jakie w tym dniu przygotowali organizatorzy.

Uczniowie Zespołu Szkół zaprezentowali swoje kierunki kształcenia (technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technikum żywienia i usług gastronomicznych, technikum logistyki, technikum grafiki i poligrafii cyfrowej, a także branżowe szkoły pierwszego stopnia w zawodach mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kierowca mechanik), a ciekawym punktem programu było spotkanie z panem Przemysławem Trzopem – specjalistą do spraw systemów sterowania i oprogramowania przemysłowego firmy Astor, z którym promowano nowy kierunek – technik robotyki –  propozycję dla absolwentów szkół podstawowych od 2022 roku.

Podczas pikniku swoje prace wystawiła absolwentka szkoły pani Agata Kurnik-Mamcarczyk, w której  twórczości dominują pejzaże z nutą romantyzmu wykonane głównie akwarelą. Można było również podziwiać prace jej córki Zosi Kwarciak, uczennicy technikum grafiki i poligrafii cyfrowej.

W Międzypokoleniowym Turnieju Piłki Siatkowej rywalizowali byli, jak i obecni reprezentanci LKS „ORKAN”, a także absolwenci ZS CKU w Radoczy i sympatycy klubu, gdzie po zaciętym, stojącym na wysokim poziomie turnieju wyłoniono zwycięskie drużyny: 

  • 1 miejsce: Fire Team
  • 2 miejsce: Piątka
  • 3 miejsce: Orkan
  • 4 miejsce: Nauczyciele i Przyjaciele

Każdy mógł też posmakować licznych „radoczańskich smakołyków” przygotowanych przez uczniów klas żywieniowych. Nie mogło oczywiście zabraknąć produktu lokalnego – Radoczańskiego Jabłecznika, a czas umilał występ szkolnego zespołu wokalnego.

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz