Strona główna » Pumptrack Wadowice oddany do użytku
SPORT I REKREACJA

Pumptrack Wadowice oddany do użytku

Dwie pętle: dla początkujących oraz dla zaawansowanych, 1,5 metra wysokości, platforma startowa, bandy ochronne, oświetlenie. Pumptrack w Wadowicach już jest czyny.

W piątek, 13 października br. w Wadowicach, naprzeciwko placu zabaw „Lolek”, tuż przy ścieżce rowerowej Velo Skawa burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński oddał do użytku tor do pumptracka. W spotkaniu inaugurującym funkcjonowanie nowego obiektu sportowego w Wadowicach uczestniczyli również m.in. poseł na Sejm RP Filip Kaczyński, Prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk oraz przewodniczący Komisji kolarstwa BMX i zjazdowego Polskiego Związku Kolarskiego Jerzy Klinik.

Nowy obiekt będzie służył miłośnikom rowerów zarówno tym początkującym jak również rowerzystom zaawansowanym. Będzie czynny codziennie do godz. 22-giej, również w weekendy. Oświetlenie na obiekcie zapalać się będzie automatycznie wraz z nadejściem zmroku, a wyłączane będzie o godz. 22-giej.

Otwarcie nowego obiektu połączono z przeprowadzeniem zawodów, zorganizowanych przez Klub sportowy Aquila Wadowice. Do walki o pierwsze rekordy na muldach stanęli m.in. aktualni Mistrzowie Polski w kolarskiej konkurencji pumptrack.

Usytuowany przy ścieżce rowerowej VeloSkawa przy ul. Błonie nowy obiekt kosztował 900 tys. zł, z czego 240 tys. zł wadowicki samorząd pozyskał z programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz