Strona główna » Drodzy Maturzyści…
EDUKACJA

Drodzy Maturzyści…

Spotykamy się dzisiaj nie tylko w wyjątkowym czasie, ale także w wyjątkowej chwili. Chwili bardzo uroczystej. Z wielkim podekscytowaniem przyszliście odebrać świadectwa, które są wynikiem Waszej pracy, pracy niecodziennej, do tej pory niespotykanej w szkolnej edukacji.

Z pewnością musieliście włożyć bardzo dużo wysiłku, wykazać się samodyscypliną i sumienną pracą, aby dzisiaj tutaj przyjść po odbiór świadectw ukończenia szkoły. To chwila wyjątkowa, w tym gronie spotykacie się pierwszy raz od tak dawna.

Na Waszych twarzach widać radość, obawę, ale dostrzec można niepewność – co będzie jutro? A jutro będzie nowy dzień i nowe wyzwania. Musieliście szybko, o wiele szybciej niż Wasi poprzednicy dorosnąć i wykazać się odpowiedzialnością w życiu codziennym, w domu i w trakcie zdalnej nauki – w szkole. A to nie było takie proste, ale Wy sobie poradziliście.

Ukończyliście szkołę, niektórzy z Was z wyróżnieniem, ale Wszyscy wrócicie do domów z radością i takim wewnętrznym przekonaniem, że zdałem egzamin z odpowiedzialności, koleżeństwa, przyjaźni i troski, jeden o drugiego. Teraz jednak czeka mnie egzamin maturalny, który tak naprawdę sprawdza Waszą dotychczasową wiedzę. Wiemy, że jesteście dobrze przygotowani, przygotowani przez profesjonalną kadrę, która czuwała nad Waszym rozwojem i dbała o merytoryczny poziom Waszej edukacji, a wychowawcy, rozkładając ochronny płaszcz, zapewnili Wam poczucie bezpieczeństwa i pomagali w trudnych chwilach utrzymać równowagę. Dbali o Wasze dobre samopoczucie.

Teraz przed Wami egzamin maturalny. Egzamin, który otwiera Wam drzwi na studia, daje wiele możliwości i weryfikuje Waszą wiedzę. Mamy wielką nadzieję i jednocześnie pewność, że poradzicie sobie i zdacie go najlepiej jak potraficie, czego z całym gronem pedagogicznym serdecznie Wam życzymy.

Bądźcie mądrzy, bądźcie piękni, ale przede wszystkim bądźcie dobrzy, „bądźcie stróżami poranka”, jak mawiał nasz patron św. Jan Paweł II. I pamiętajcie o nas, o szkole i nie zatracajcie przyjaźni ze szkolnych korytarzy.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz