Strona główna » Nowy zawód w sektorze nowych technologii
EDUKACJA

Nowy zawód w sektorze nowych technologii

O robotyce jeszcze kilkadziesiąt lat temu można było przeczytać tylko w powieściach science fiction, a dzisiaj tę dziedzinę wiedzy efektywnie wykorzystuje wiele znanych polskich firm.

Wymienić tutaj można największego polskiego producenta elementów i układów hydraulicznych PONAR Wadowice S.A., czy doświadczonego producenta kotłów grzewczych PROTECH z Zatorskiej Strefy Aktywności Gospodarczej, z którymi Dyrektor Zespołu Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy podpisał umowę partnerską na okoliczność otwarcia nowego kierunku kształcenia – TECHNIKUM ROBOTYKI.

Dodajmy, że nadal prowadzone są rozmowy dotyczące współpracy z czołowym polskim producentem obrabiarek CNC Andrychowską Fabryką Maszyn S.A. oraz producentem wyrobów z tworzyw sztucznych METCHEM Spółka z o.o.

Obecnie największym zainteresowaniem w Zespole Szkół w Radoczy cieszy się kierunek Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej. Uczniowie rozwijają tutaj swoje umiejętności graficzne w programach, które są wykorzystywane przez firmy na całym świecie z zakresu szeroko pojętego DTP oraz obróbki gotowych materiałów reklamowych czy dziełowych.

W trakcie 5 lat nauki poznają programy z pakietu Adobe m.in. Illustrator, Photoshop, Indesigne, Primier Pro oraz program Corel Draw. Dzięki temu kierunkowi młodzi ludzie otrzymują ogromną szansę na rynku poligraficznym, a bezpośrednio po ukończeniu szkoły mogą pracować w drukarniach, studiach DTP, agencjach reklamowych tworzących wirtualny wizerunek klienta, a także mają otwartą drogę na studia w zakresie nauk informatycznych i poligraficznych.

Z kolei Technik Robotyki jest zawodem, dla którego prognozuje się szczególne zapotrzebowanie na pracowników na krajowym i wojewódzkim rynku pracy. Warto też zaznaczyć, że będzie to pierwszy taki kierunek kształcenia na naszym terenie.

Absolwenci, którzy rozpoczną naukę 1 września 2021r. w Zespole Szkół CKU w Radoczy, po ukończeniu szkoły będą doskonale przygotowani do obsługi, programowania i eksploatacji robotów przemysłowych, organizowania i wykonywania prac związanych z konserwacją i diagnostyką układów robotów przemysłowych oraz do planowania zadań związanych z produkcją zrobotyzowaną.  Z pewnością nie zabraknie ofert pracy przy obecnym szybkim rozwoju nowoczesnych technologii, czego życzymy przyszłym młodym robotykom.

Przyszłość to nowoczesne technologie zarządzania jakością, PRZYSZŁOŚĆ TO ZS CKU W RADOCZY!

Więcej szczegółów na stronie internetowej www.radocza.edu.pl oraz na facebook’u www.facebook.com/zsckuRadocza

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz