Strona główna » Będą nowe boiska przy powiatowych szkołach. Tym razem w Kalwarii Zebrzydowskiej
PROMOCJA

Będą nowe boiska przy powiatowych szkołach. Tym razem w Kalwarii Zebrzydowskiej

Po Andrychowie, Wadowicach i Radoczy czas na… miasto położone nad Cedronem. Ostatnio do Starostwa Powiatowego w Wadowicach dotarły bardzo dobre informacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego – do zmodernizowanych boisk przy powiatowych placówkach oświatowych już niedługo dołączą kolejne – przy dwóch szkołach w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wielokrotnie mówiliśmy, że stawiamy na sport i rozwój infrastruktury sportowej przy naszych szkołach. Rok za rokiem słowa potwierdzamy czynami. Po stworzeniu kompleksów sportowych przy należących do powiatu szkołach w Andrychowie i Wadowicach, przyszedł czas na Kalwarię. Boisko przy ZSiPO powstanie jeszcze w tym roku, to przy ZS im. KEN chcemy wybudować w przyszłym – mówi starosta Eugeniusz Kurdas. – Cieszymy się, że uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnych i funkcjonalnych obiektów. Jednocześnie wiemy też, że te boiska będą ważne dla całego miasta – dodaje wicestarosta Beata Smolec.

Przy Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej mają powstać boiska do koszykówki i piłki siatkowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, monitoringiem, chodnikami i wyposażeniem, a także siłownia zewnętrzna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Całość prac wyceniono na prawie 800 tys. zł. Dofinansowanie – prawie 595 tys. zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 11.2 – Odnowa obszarów wiejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Z kolei przy Zespole Szkół i Placówek Oświatowych zostanie wybudowane boisko wielofunkcyjne z oświetleniem, odwodnieniem, monitoringiem i niezbędnym wyposażeniem. Powstanie również tzw. strefa street workout. Koszt inwestycji oszacowano na nieco ponad 333 tys. zł. Dofinansowanie w kwocie 116 180,00 zł będzie pochodzić z budżetu województwa małopolskiego w ramach projektu MIRS – Małopolska Infrastruktura rekreacyjno sportowa 2021.

O postępie prac będziemy informować.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz