Strona główna » Aquila Peleton organizatorem Małopolskiej 500-ki
SPORT I REKREACJA

Aquila Peleton organizatorem Małopolskiej 500-ki

Przedstawiciele Klubu Sportowego Aquila Wadowice ujawnili podczas konferencji prasowej szczegóły organizowanego już w najbliższy weekend ultramaratonu kolarskiego.

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej 15 lipca br. w Parku Miejskim w Wadowicach, prezes Klubu Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk oraz Artur Byrski z Aquila Peleton Wadowice przedstawili szczegóły organizowanego ultramaratonu kolarskiego na 500 km.

Już w sobotę, 17 lipca br. z Czartaka wystartują zawodnicy w ramach Małopolskiej 500-tki. Trasa liczy 508 kilometrów i posiada ponad 5600 metrów przewyższenia, co sprawia, że jest jedną z trudniejszych i wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego

Start i meta zlokalizowane są w Gorzeniu Górnym. Przejazd w pobliżu KL Auschwitz-Birkenau. Zamki szlaku Orlich Gniazd: Ojców, Pieskowa Skała, Rabsztyn, a także Lipowiec i Rudno. Przejazd w okolicy miejsca bitwy pod Racławicami, oraz przez Puszczę Niepołomicką. Zamek Królewski w Niepołomicach, kopalnia soli w Bochni, zamek w Wiśniczu. Słynąca z konkursu palm wielkanocnych Lipnica Murowana. Cmentarze wojenne z okresu I Wojny Światowej – Łąkta Górna. Bazylika Mniejsza w Limanowej, ołtarz papieski i średniowieczna zabudowa w Starym Sączu. Łącko – stolica polskiej śliwowicy. Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu, torfowiska w okolicach Czarnego Dunajca. Jeden z najwyższych podjazdów asfaltowych w Polsce – Przełęcz Krowiarki, oraz przejazd przez Zawoję – najdłuższą wieś w naszym kraju. Przejazd wzdłuż brzegów Jeziora Mucharskiego.

Organizacją Małopolskiej 500-ki zajmują się czynni zawodnicy w szosowym kolarstwie długodystansowym, a więc osoby w pełni rozumiejące specyfikę tego typu imprez sportowych.

Również w sobotę, 17 lipca br. z Czartaka wystartują zawodnicy do kolarskiego maratonu na 250 km.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz