Strona główna » Z powiatu wadowickiego na gościnnych występach w Budzowie
BEZPIECZEŃSTWO

Z powiatu wadowickiego na gościnnych występach w Budzowie

Na początku czerwca br., w Budzowie mieszkaniec powiatu suskiego zawiadomił policjantów o kradzieży z włamaniem do jego domu będącego w trakcie budowy, z którego zniknęło kilka sprzętów budowlanych.

Skradziona została m.in. pompa ciepła oraz panele ogrodzeniowe, a łączna suma poniesionych przez właściciela strat to ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że kradzieży z włamaniem dokonał 38-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, którym również jest zainteresowana jednostka Policji z jego terenu. W czwartek tj. 29 lipca br. policjanci zatrzymali mężczyznę, a skradzione mienie, które sprawca przechowywał w różnych miejscach zostało odzyskane.

W wyniku działań suskich policjantów mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za który grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Wadowic ustalają natomiast czy mógł on dokonać podobnych przestępstw na terenie ich powiatu.

Podejrzanego doprowadzono, najpierw do prokuratury, a później do sądu w Suchej Beskidzkiej, który przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i tymczasowo aresztował 38-latka na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz