Strona główna » Zatrzymany diler oraz jego klient
BEZPIECZEŃSTWO

Zatrzymany diler oraz jego klient

Fot. Archiwum

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat, którzy posiadali znaczne ilości narkotyków. Jeden z nich, mieszkaniec powiatu będzińskiego, odpowiedział również za nielegalną uprawę konopi oraz odpłatne udzielanie narkotyków. Decyzją sądu obaj mężczyźni trafili do aresztu na 3 miesiące.

Zatrzymanie obu mężczyzn to wynik pracy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Funkcjonariusze ustalili, że  35-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego w swoim miejscu zamieszkania może  posiadać znaczne ilości narkotyków. 4 sierpnia br.policjanci weszli do mieszkania mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, jak również  innych miejsc, które użytkował 35-latek,  policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości marihuany.  Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności  i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.  
W tej sprawie zatrzymano również drugą osobę, która także posiadała narkotyki, działając wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  Był nim 29-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego. W czwartek (05.08.br.) olkuscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy  Wojewódzkiej Policji w Katowicach weszli do mieszkania 29-latka, gdzie dokonali przeszukania. W mieszkaniu policjanci  ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości suszu marihuany oraz 13 krzaków konopi indyjskich. Jak ustalili, mężczyzna sprzedawał narkotyki 35-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Olkuszu. W piątek prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawił podejrzanemu zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, a także uprawy konopi innych niż włókniste. Tego samego dnia decyzją sądu podejrzany trafił na 3 miesiące aresztu. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielanie grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz