Strona główna » Wadowicki Uniwersytet Dzieci – nabór od 17 sierpnia!
EDUKACJA

Wadowicki Uniwersytet Dzieci – nabór od 17 sierpnia!

Twoje dziecko lubi naukę i jest ciekawe świata? Jeśli tak, nie może go zabraknąć wśród studentów Wadowickiego Uniwersytetu Dzieci. Od 17 sierpnia rusza nabór na rok akademicki 2021/2022!

Wadowicki Uniwersytet Dzieci to jeden z większych projektów WCK, działający od października 2014 roku. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem.  Nawet w roku 2020/2021, który był trudny ze względu na COVID 19, w zajęciach (przeprowadzanych częściowo stacjonarnie, a częściowo online) brało udział 120 młodych studentów. Zasady działania WUD również w tym roku będą dostosowane do ustalonych norm i zasad bezpieczeństwa.

WUD to miejsce, w którym najmłodsi z pomocą wykładowców akademickich oraz specjalistów, mogą poznawać w dostosowany dla nich sposób, różne dziedziny nauki. Studenci oprócz wykładów i ćwiczeń odbywających się w Wadowickim Centrum Kultury, wyjeżdżają również na zajęcia na krakowskie wyższe uczelnie, m.in. Uniwersytet Pedagogiczny, który jest patronem WUD. Mają także możliwość udziału w dodatkowych zajęciach fakultatywnych, a na część  zajęć organizowanych przez WCK otrzymają dodatkowe zniżki. 

Studentami mogą zostać dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia (zakres 1 – 7 klasy szkoły podstawowej). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a pierwszeństwo mają dzieci mieszkające w gminie Wadowice.

Zapisy przyjmowane  będą od 17 sierpniawyłącznie poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej Wadowickiego Centrum Kultury. Studenci WUD będą mieli również możliwość uczestnictwa w zajęciach takich jak: Klub Młodego Architekta, Mali Detektywi, Programowanie w Scratch, Warsztaty animacji poklatkowej, w promocyjnych cenach, na które zapisy również rozpoczynają się 17 sierpnia, ale przez www.strefazajec.pl.

Po przeprowadzonym naborze, studenci będą mieli możliwość zapisania się na zajęcia fakultatywne: Młody Odkrywca, Młody Naukowiec, Młody Ekolog i Młody Konstruktor, które poprowadzi Uniwersytet Rozwoju. Informację o tych dodatkowych zajęciach rodzice otrzymają mailowo w ostatnich dniach sierpnia. Regulamin WUD oraz zarządzenie w sprawie opłat będzie dostępne od dnia zapisów na stronie WUD.

Foto: WCK

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz