Strona główna » Oficjalne otwarcie żłobka w Lanckoronie
EDUKACJA

Oficjalne otwarcie żłobka w Lanckoronie

13 sierpnia 2021 r. uroczyście otwarto i poświęcono Gminny Żłobek w Lanckoronie wraz z wyremontowanym placem zabaw. Na utworzenie Gminnego Żłobka w Lanckoronie Gmina Lanckorona otrzymała dotację w wysokości 345 920 zł z Programu „MALUCH+” 2019 na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3. Ze względu na toczącą się pandemię otwarcie i poświęcenie odbyło się dopiero teraz. Gminny Żłobek w Lanckoronie działa od lutego 2020.

Przybyłych gości przed budynkiem żłobka witała Gminna Orkiestra Dęta, która uświetniła swoją obecnością tę ważną chwilę dla całej społeczności gminnej. Wśród przybyłych gości znaleźli się: Wójt Tadeusz Łopata, w zastępstwie Starosty Wadowickiego przybyła Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Barbara Pindel-Polaszek, Przewodniczący Rady Gminy Lanckorona Ryszard Frączek oraz Radni Rady Gminy, Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Zbigniew Małecki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Monika Zając, Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Lanckoronie Bożena Kurczab, Dyrektor Zespołu Szkół w Izdebniku Teresa Łabędź, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skawinkach Anna Gibas, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konfederatów Barskich w Jastrzębi Paweł Kołodziej oraz licznie przybyli rodzice wraz z małymi żłobkowiczami, dla których powstała ta placówka.

Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Gminnego Żłobka Anita Podolak-Cholewa, która na wstępie przypomniała, że inicjatorem powstania żłobka w Lanckoronie był Wójt Tadeusz Łopata, który wraz z Dyrektorem ZOPO Zbigniewem Małecki dołożyli wszelkich starań, żeby uruchomić tę placówkę.

W ramach podziękowania Pani Dyrektor wręczyła kwiaty Wójtowi i Dyrektorowi ZOPO, a sama otrzymała piękne podziękowania od swojej załogi wraz za serce, które wkłada w wykonywanie swojej pracy. Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliła, że edukacja dziecka rozpoczyna się już w żłobku, gdzie dziecko w towarzystwie cioć nabiera nowych umiejętności.

 Wójt gminy przypomniał, że jego najważniejsze inwestycje dotyczą edukacji, poprawy warunków nauczania dzieci poprzez rozbudowę i doposażenie szkół, przedszkoli oraz stworzenie żłobka w Lanckoronie.

Następnie list gratulacyjny od Starosty Wadowickiego Eugeniusza Kurdasa oraz od Wicestarosty Beaty Smolec odczytała Dyrektor PCPR Barbara Pindel-Polaszek. Przed przecięciem wstęgi prowadzącej do budynku rodzice dzieci uczęszczających do lanckorońskiego żłobka podziękowali Pani Dyrektor i Paniom Opiekunkom za ciepło, życzliwość i wspaniałe podejście do uczestników żłobka.

Przecinanie wstęgi rozpoczęła wraz z mamą najmłodsza żłobkowiczka, następnie Dyrektor żłobka, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor PCPR, Dyrektor ZOPO, ks. proboszcz Jan Bobrek oraz Wójt. Po przecięciu wstęgi ks. proboszcz Jan Bobrek dokonał poświęcenia budynku i placu zabaw.

Wyremontowany budynek dawnego przedszkola został przystosowany do potrzeb maluchów, a plac zabaw, który został odnowiony i przeszedł gruntowny remont bez wątpienia stanie się miejscem wielu zabaw i harców najmłodszych. Żłobek cały czas prowadzi rekrutację i remontuje kolejne sale, ponieważ jeśli jest taka możliwość to w swoje progi pragnie przyjąć jak największą liczbę dzieci.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz