Strona główna » Pierwszy dzwonek w Gimplu
Brak kategorii EDUKACJA

Pierwszy dzwonek w Gimplu

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity w Wadowicach było gospodarzem powiatowych uroczystości inaugurujących rok szkolny 2021/2022. Szkolne uroczystości poprzedziła Msza św. odprawiona w południe w wadowickiej bazylice.

W środę, 1 września uczniowie rozpoczynają naukę w nowym roku szkolnym, w trybie stacjonarnym. I chociaż może część uczniów żyje jeszcze wakacjami, pierwszy dzwonek sprowadza ich na ziemię.

Zobacz ► Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego

Podczas uroczystości w prestiżowej, najstarszej w naszym regionie szkole, I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach odbyła się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022. Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości,  dokonano odsłonięcia i poświęcenia Tablicy Pamiątkowej, poświęconej Tadeuszowi Jamrozikowi, nauczycielowi i wychowawcy wielu pokoleń licealistów. W uroczystości uczestniczyła rodzina uhonorowanego, wybitnego nauczyciela.

Inauguracja roku szkolnego była też okazją do wręczenia 37 uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendiów naukowych oraz nagród uczniom szkół specjalnych.

Tradycyjnie, na rozpoczęcie roku szkolnego klasy pierwsze złożyły uczniowskie ślubowanie. Na zakończenie inauguracyjnej gali przygotowano część artystyczną.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz