Strona główna » Biegli na Zaporę w Świnnej Porębie
SPORT I REKREACJA

Biegli na Zaporę w Świnnej Porębie

Blisko 200 zawodników wzięło udział w II Biegu na Zaporę w Świnnej Porębie, który odbył się 22 sierpnia br. Trasy były bardzo wymagające, ale zawodnicy, jak na prawdziwych sportowców przystało, podołali wyzwaniu.

Uczestnicy II Biegu na Zaporę mieli do pokonania trasy na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Obie trasy biegły przez malownicze, górskie okolice. Start i metę wyznaczono na koronie zapory.

Na wszystkich – w większości potwornie zmęczonych, ale i niezmiernie zadowolonych z pokonania trasy i własnych słabości – zawodników czekały medale, a na najlepszych pamiątkowe statuetki i upominki ufundowane m.in. przez Wody Polskie, Urząd Wojewódzki w Krakowie, Powiat Wadowicki, Powiat Suski oraz Gminę Stryszów.

Osoby, które wczoraj przybyły nad zaporę (byli wśród nich m.in. reprezentanci naszego samorządu: starosta Eugeniusz Kurdas, wicestarosta Beata Smolec oraz członek zarządu Mirosław Sordyl) mogły nie tylko wziąć udział bądź śledzić zawody, ale i skorzystać z wielu innych atrakcji, takie jak stoiska edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci, możliwość zwiedzania zapory, elektrowni wodnej czy ośrodka zarybieniowego.

Zobacz wyniki ► TUTAJ

Źródło: Powiat Wadowicki

Malwina

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz