Strona główna » Burmistrz Kalwarii apeluje do premiera
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Burmistrz Kalwarii apeluje do premiera

Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty w liście otwartym apeluje do Premiera Rządu Mateusza Morawieckiego o uszczelnienie przepisów zakazujących handlu w niedzielę.

W liście do szefa rządu samorządowiec  pisze „Szanowny Panie Premierze, jako Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej, wiem że Rząd zna powagę sytuacji i pracuje już nad środkami zaradczymi. Mój głos jest głosem tych, którzy muszą milczeć, aby móc zapracować na chleb powszedni”.

Szanowny Panie Premierze, z wielkim bólem serca ujrzałem, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników.

Wprowadzenie usług kurierskich do marketów, stało się sposobem na otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów w niedzielę. Biedni pracownicy nie mogą odmówić, nie zostawią bowiem swych małżonków oraz swych dzieci w ubóstwie. Zakaz handlu w niedzielę jest w moim odczuciu, prawdziwą realizacją przykazania „Pamiętaj aby dzień święty święcić”.

Źródło: UMKZ


Pełna treść listu poniżej:

Kalwaria Zebrzydowska, 14.09.2021 r.

PDG.0541.35.2021

Szanowny Pan
Premier Rzeczpospolitej Polskiej
Mateusz Morawiecki

Szanowny Panie Premierze, zwracam się do Pana jako Przedstawiciela Narodu oraz gwaranta zmian, jakie dokonały sięw sferze rodzinnej. Zmiana modelu rodziny, jaka dotknęła naszNaród przez dziesięciolecia zbrodniczego systemu komunistycznego oraz  bezdusznej kapitalistycznej materializacji, wypaczyły nie tylko Ducha Narodu, ale także Ducha Rodziny i więzi, jakie od wieków pielęgnowały nasze rodziny. Świat zamienił z Być na Mieć. Zniknęły w większości nie tylko rodziny wielopokoleniowe, ale także zostały zaburzone naturalne funkcje Kobiety i Mężczyzny, Żony i Matki, Męża i Ojca. Dzięki wprowadzeniu jednak programów prorodzinnych, pochyleniu się nad funkcją rodziny przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości, Polska rodzina zaczęła się odbudowywać. Nie muszę Panu Premierowi mówić, jak jest to ważne dla Naszej Ojczyzny.

Szanowny Panie Premierze, zwielkim bólem serca ujrzałem, że w dniu Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Kalwaryjskiego, część rodzin z mojej gminy i okolic nie mogła uczestniczyć w tych uroczystościach. Rodzina to fundament i podstawa. Byłem zdruzgotany, że jedna z wielkich sieci handlowych właśnie w tym świętym dla rodzin dniu, znalazła sposób, aby przykuć łańcuchem obowiązków do kas sklepowych swoich pracowników. Wprowadzenie usług kurierskich do marketów, stało się sposobem na otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów w niedzielę. Biedni pracownicy nie mogą odmówić, nie zostawią bowiem swych małżonków oraz swych dzieci w ubóstwie. Zakaz handlu w niedzielę jest w moim odczuciu, prawdziwą realizacją przykazania „Pamiętaj aby dzień święty święcić”.

Jestem zmuszony wyrazić kategoryczny sprzeciw wobec takich praktyk i prosić Pana Premiera o jak najszybszą pomoc. Pomoc dla rodzin, które są rozbijane w dniu, który powinien je łączyć. Wydaje mi się, że zmiana która pozwoliłaby, aby w niedzielę czynne byłytylko usługi pocztowe w marketach, a pozostała działalność nadal byłaby niedostępna, szybko zneutralizowałaby atak na Polską Rodzinę.

Szanowny Panie Premierze, jako Burmistrz Miasta KalwariiZebrzydowskiej,wiem że Rząd zna powagęsytuacji i pracuje już nad środkami zaradczymi. Mój głos jest głosem tych, którzy muszą milczeć, aby móc zapracować na chleb powszedni. Trzydzieści jeden lat temu rozpoczęła się era samorządności w Polsce. Wszyscy pragniemy pracować dla dobra Ojczyzny w duchu, wierze i pięknie tradycji rodzinnych naszych przodków.

Jestemgłębokoprzekonany, że przy Pana pomocy, rodziny znów będą mogły się cieszyć radością przebywania razem.

Z wyrazami szacunku

dr hab. inż. Augustyn Ormanty
Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz