Strona główna » Zatrzymano parę, która napadła na sklep w Wadowicach
WYDARZENIA

Zatrzymano parę, która napadła na sklep w Wadowicach

Tylko 48 godzin wystarczyło wadowickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać dwójkę mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy w dniu 14 września br. dokonali napadu na sklep przy ulicy Karmelickiej w Wadowicach.

14 września w Wadowicach przed godziną 17:00 do jednego z osiedlowych sklepów wszedł zamaskowany napastnik, po czym sterroryzował przedmiotem przypominającym broń palną ekspedientkę sklepu żądając wydania pieniędzy, wykorzystał jej stan bezbronności, a następnie wyrwał stojącą na ladzie sklepowej kasę fiskalną i zbiegł w kierunku parku miejskiego.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, użyto psa tropiącego, przeprowadzono oględziny na miejscu zdarzenia, technicy kryminalistyki zabezpieczyli ślady w tym porzuconą kasę fiskalną.

16 września w wyniku intensywnych działań funkcjonariusze Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego KPP Wadowice działając na podstawie materiałów operacyjnych dokonali dynamicznego zatrzymania radiowozem samochodu, którym poruszali się sprawcy rozboju. W pojeździe były trzy osoby, w tym główny podejrzany, a w miejscu zamieszkania typowana kobieta.

W toku czynności przeszukania ujawniono w garażu torbę podróżną z zawartością odzieży użytej w czasie zdarzenia, plecak, a także  przedmiot przypominający broń palną prawdopodobnie broń gazowa na metalowe kulki. W toku dalszych czynności zatrzymani zostali 24-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali zaplanowania i zrealizowania swojego planu dotyczącego napadu na sklep.

17 września obojgu przedstawiono zarzuty  z art. 280 par. 2 kk, kobiecie dodatkowo z art. 62 ust. 1 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomani za posiadanie marihuany. Sąd Rejonowy w Wadowicach na wniosek Policji i Prokuratury  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności od lat 3 do 12.

Źródło: KPP Wadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz