Strona główna » Zderzenie busa z ciągnikiem
BEZPIECZEŃSTWO

Zderzenie busa z ciągnikiem

Kolejny niełatwy sprawdzian za małopolskimi służbami. Rano w miejscowości Ujazd w powiecie bocheńskim wydarzył się wypadek z udziałem busa przewożącego osoby niepełnosprawne. Zderzył się on z ciągnikiem. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Trzciana – Kamionna. Na polecenie wojewody małopolskiego Łukasza Kmity na miejsce udał się II wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Busem przewożeni byli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Podróżowali z opiekunem. W wypadku poszkodowanych zostało 14 osób. Jedna osoba zginęła.

Działania ratownicze prowadzone były przez 4 Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz 2 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyło 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: 40 ratowników i 11 pojazdów.

Policja zabezpieczała objazdy i miejsce wypadku.  Na miejscu pracowało 14 policjantów z wykorzystaniem 5 radiowozów. Dalsze czynności, pod kątem ustalenia przyczyny wypadku, prowadzone są pod nadzorem Prokuratury.

Informacja o wypadku została przekazana służbom o 8.13. Po ośmiu minutach na miejscu była już jednostka OSP Trzciana. O 10.19 ostatnia osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala. Poszkodowani, w tym dwie osoby w stanie ciężkim, trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Krakowie i Limanowej. Podopiecznym ŚDS-u została zapewniona pomoc psychologiczna.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym służbom  za sprawność i szybkość działania oraz ogromne zaangażowanie. To była trudna i wymagającą akcja, konieczna była koordynacja na wielu poziomach. Przekazuję wyrazy współczucia rodzinie osoby, która zginęła – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Foto: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz