Strona główna » Znajdź zabytek i wygraj dla niego milion złotych!
TURYSTYKA

Znajdź zabytek i wygraj dla niego milion złotych!

Fundacja Most to Most jest organizacją non-profit powołaną przez Bank Gospodarstwa Krajowego, by współrealizować misję banku, jaką jest wsparcie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Organizuje ona konkurs Nasz Zabytek, dla każdej osoby, która chce  pozytywnie wpływać na swoje środowisko i przywrócić świetność lokalnym zabytkom.

Konkurs jest podzielony na dwie części:

I Konkurs-wybór jednego zabytku w województwie (8 sierpnia-5 września 2022 r.)

II Konkurs-wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku(początek listopada 2022 r. – po zakończeniu I Konkursu).

Mieszkańcy województwa małopolskiego będą mogli zgłaszać propozycję zabytków od 8 sierpnia do 5 września 2022r. poprzez prosty formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie fundacji. Osoby niekorzystające z internetu będą mogły zgłosić zabytek przez telefon.

Zwycięski zabytek uzyska od Fundacji dofinansowanie o wartości 1 000 000 PLN. Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację i dostosowanie obiektu do wybranej w konkursie funkcji społecznej. Przedmiotem konkursu mogą być tylko zabytki nieruchome, wpisane do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków, które są własnością publiczną (należą np. do jednostek samorządu terytorialnego, Skarbu Państwa). W  konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne.

Jak wziąć udział w konkursie – krok po kroku.

I Konkurs:

  1. Znajdź zabytek w okolicy, któremu chciałbyś przywrócić świetności.
  2. Sprawdź czy to miejsce jest na pewno zabytkiem nieruchomym, wpisanym do rejestru  zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i czy jest własnością jednostki publicznej.
  3. Zrób zdjęcie zabytku.
  4. Wypełnij i wyślij zgłoszenie.

Ważne! Im więcej zgłoszeń jednego zabytku, tym większe szanse na wygraną!

II Konkurs:

  • się, w jaki sposób zabytek mógłby zostać wykorzystany w przyszłości?
  • swój pomysł i uzasadnij go.
  • Wyślij elektroniczny formularz zgłoszeniowy

Więcej – TUTAJ

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz