Strona główna » Jak dobrze przygotować się do szukania pracy w Wadowicach?
PROMOCJA

Jak dobrze przygotować się do szukania pracy w Wadowicach?

Accounting businessman working on laptop and analyzing real estate investment data, Financial and tax systems concept.

Szukanie pracy nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Są miasta, w których ofert pracy jest dużo, są też takie, w których trzeba się mocno natrudzić, aby znaleźć zatrudnienie. Jak sytuacja wygląda w Wadowicach? Jak się przygotować, aby pokonać konkurencję?

Wadowice – sytuacja na rynku pracy

Wadowice to niewielkie miasto w województwie małopolskim. Zamieszkuje je nieco ponad 18 tysięcy osób, z czego 56,8% jest w wieku produkcyjnym. Atutem miasta jest jego położenie, umożliwiające transfer do większych ośrodków oraz dobrze rozwinięta gospodarka. W mieście działa wiele prężnie rozwijających się lokalnych firm, dlatego stopa bezrobocia w powiecie wadowickim jest niższa niż średnia dla Polski i wynosi 5,5%. W Wadowicach rozwija się przemysł spożywczy, metalowy, główne zatrudnienia dają takie zakłady jak: Maspex, Nowatech, KZWM Ogniochron czy Alupol Packaging Kęty sp. z o.o. Zakłady pracy poszukujące pracowników publikują ogłoszenia m.in. na stronie https://www.gowork.pl/praca/wadowice;l.

Oferty pracy – kto może liczyć na pracę w Wadowicach?

Pracę w Wadowicach można znaleźć, ale nie zawsze będzie zgodna z kwalifikacjami. W Wadowicach, tak jak i w całej Polsce, są zawody, na które jest większe popyt, są i takie, które nie cieszą się zainteresowaniem. Obecnie najwięcej ofert jest dla brukarzy, stolarzy, magazynierów, elektryków, elektromechaników i elektromonterów. Na pracę mogą liczyć fryzjerzy, kosmetyczki, kierowcy, operatorzy maszyn, pracownicy produkcji. Praca jest również dla osób z wyższymi kwalifikacjami. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki, tłumacze, nauczyciele, pracownicy socjalni, księgowi, psycholodzy i psychoterapeuci. Praca czeka również na specjalistów ds. HR oraz ratowników medycznych.

Jak dobrze przygotować się do szukania pracy w Wadowicach?

Szukanie pracy nie jest łatwe, dlatego warto się do tego procesu dobrze przygotować. Ważne, aby dobrze poznać lokalny rynek pracy, dowiedzieć się, na które zawody jest największy popyt. Osoby, które mają wykształcenie niezgodne z obecnymi oczekiwanymi, mogą spróbować się przekwalifikować. Urząd pracy w Wadowicach oferuje różnego typu kursy i szkolenia, pozwalające uzyskać nowe kwalifikacje. Ważnym elementem w szukaniu pracy jest dobrze przygotowane CV. To niezbędny dokument, który ma za zadanie przekonać pracodawcę do zaproszenia pracownika do kolejnych etapów procesu rekrutacyjnego. W Curriculum Vitae muszą znaleźć się informacje o wykształceniu, doświadczeniu zawodowym i posiadanych kwalifikacjach. Warto również uwzględnić kompetencje miękkie, które są pożądane przez pracodawców. Odporność na stres, zdolność logicznego myślenia, czy dobrze rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędne na wielu stanowiskach. Osoby, które szukają pracy, muszą pamiętać, aby wykorzystać różne metody kontaktu z pracodawcami. Na początek warto odwiedzić wadowicki urząd pracy, można tam znaleźć oferty od lokalnych przedsiębiorców. Wiele ciekawych ofert można znaleźć na portalach z ogłoszeniami o prace. Serwis GoWork zawiera aktualne ogłoszenia nie tylko z Wadowic, ale z całej Polski. Warto również sprawdzać ogłoszenia w lokalnej prasie, a także wchodzić na strony zakładów pracy i sprawdzać zakładkę kariera. W skutecznym szukaniu pracy duże znaczenie ma poczta pantoflowa. Warto obwieścić wszystkim znajomym, że szukamy zatrudnienia. Może okazać się, że ktoś słyszał o wakacie, a pracodawca jeszcze nie zdążył wywiesić ogłoszenia. Dobrym pomysłem jest również założenie profilu na Goldenline lub Linkedin. To miejsca, gdzie można znaleźć ciekawe oferty pracy, ale również samemu umieścić swoją ofertę.

Dobre przygotowanie to klucz do szybkiego znalezienia zatrudnienia. Specjaliści radzą, aby szukanie pracy traktować jak pracę na pełen etat. Warto o tym pamiętać, a wymarzony etat na pewno się znajdzie. 

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz