Strona główna » Otwierają Szkołę Rodzenia w Wadowicach
ZDROWIE

Otwierają Szkołę Rodzenia w Wadowicach

Szpital w Wadowicach otwiera Szkołę Rodzenia „Małe Szczęście”. Zajęcia, prowadzone przez zespół specjalistó,w są bezpłatne. Pierwsza tura zajęć rusza 1 czerwca 2023 roku.

– Szkoła Rodzenia “Małe Szczęście” to miejsce, w którym prezentujemy kobietom ciężarnym i ich partnerom szersze spojrzenie na okres ciąży, samego porodu oraz połogu, w kontekście mamy, jak i dziecka. Dzięki partnerskiemu uczestnictwu w naszych zajęciach zarówno przyszłe mamy, jak i przyszli ojcowie mogą świadomie przejść przez wszystkie etapy ciąży, porodu i połogu rozpoczynając rodzicielską drogę z jak najlepszym przygotowaniem.
Na naszych zajęciach dowiecie się, jak przebiega ciąża i jak wpływa na organizm kobiety, czego się spodziewać i jakie objawy ciąży są naturalne, a co wymaga konsultacji lekarskiej, jak ćwiczeniami łagodzić dolegliwości ciążowe oraz jak przygotować się na poród. Opowiemy Wam, jak przebiega poród, poznacie pozycje porodowe i metody łagodzenia bólu.
Nauczymy Was, jak właściwie pielęgnować noworodka (odpowiednio trzymać, karmić, przewijać i kąpać), a także poinstruujemy Was jak przeprowadzić masaż Szantala. Będziecie mieli również  okazję dowiedzieć się czegoś o diecie w okresie ciąży i połogu. Nie zapomnieliśmy również o emocjach – nasza psycholog opowie Wam o tym, jakie emocje mogą Wam towarzyszyć w tym pięknym, ale wymagającym czasie. Zasygnalizuje objawy depresji poporodowej i podpowie jak, radzić sobie w trudnych chwilach – informuje ZZOZ w Wadowicach.

W ramach Szkoły Rodzenia odbędzie się  10 spotkań po 2 godziny ( z 15 min. przerwą w trakcie). Spotkania podzielone będą na bloki tematyczne (blok I- ciąża, blok II- poród, blok III – połóg, IV– noworodek

Zajęcia w Szkole Rodzenia będą bezpłatne. Pierwsza tura zajęć rusza 1 czerwca 2023 roku. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-14:00 pod numerem telefonu 33 87 21 348.

Więcej informacji na ten Szkoły Rodzenia znajdziecie na stronie internetowej:

https://zzozwadowice.pl/szkola-rodzenia/

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz