Strona główna » Wygłup wadowickich rajców. Donieśli na burmistrza i przewodniczącego rady
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Wygłup wadowickich rajców. Donieśli na burmistrza i przewodniczącego rady

Wadowiccy radni z Klubu Wolne Wadowice zabawili się w tropicieli afer i donieśli do prokuratury na burmistrza Wadowic oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Wadowiccy radni z Klubu Wolne Wadowice poinformowali w mediach o złożeniu do wadowickiej prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza Wadowic oraz przewodniczącego Rady Miejskiej.

Autorzy donosu dopatrzyli się nieprawidłowości w procedowaniu projektu uchwały w sprawie zachowania dobrej pamięci o wadowiczaninie świętym Janie Pawle II, w której Rada Miejska w Wadowicach zobowiązała burmistrza Wadowic do pozwania autorów wyemitowanego w TVN24 materiału telewizyjnego „Franciszkańska 3”, za naruszenie kultu pamięci świętego Jana Pawła II Patrona Miasta Wadowice i jego Honorowego Obywatela.

Wcześniej jeden z autorów donosu do prokuratury, na podjętą uchwałę złożył donos do Wojewody Małopolskiego, domagając się jej unieważnienia. Organ Nadzoru Wojewody Małopolskiego nie podzielił filozoficznej argumentacji radnego i nie uznał wniosku za zasadny.

Temat domniemanych przewinień burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej trafił więc na biurko prokuratora w Wadowicach. A radny zastanawia się jeszcze nad złożeniem do prokuratury donosu… na Wojewodę Małopolskiego!

Istny cyrk.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz