Strona główna » Patriotycznie w Wadowicach
Foto Wydarzenia

Patriotycznie w Wadowicach

Obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości nabierają szczególnego znaczenia dzisiaj, gdy Suwerenność i Niepodległość naszej Ojczyzny znów jest zagrożona.

Wydawało się, że po odzyskaniu przez naród w 1989 roku suwerenności, wstąpieniu Polski do NATO oraz Unii Europejskiej, nasza Ojczyzna będzie bezpieczna. Tymczasem nad Rzeczpospolitą ponowie zbierają się czarne chmury. Dawni zaborcy i okupanci ponownie chcą sobie podporządkować Polskę, ci ze wschodu przy pomocy sił zbrojnych, ci z zachodu przy pomocy ekonomii i sądów. W tych szczególnie trudnych warunkach przyszło nam świętować  po raz 105-ty Odzyskanie Niepodległości.

Podobnie jak w całym kraju, również w Wadowicach obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Po Mszy św. odprawionej za Ojczyznę w kościele pw. św. Piotra Apostoła, odbył się uroczysty przemarsz ulicami Wadowic przed Pomnik 12 Pułku Piechoty, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów, odśpiewano Hymn Polski oraz pieśni patriotyczne. Krótkie przemówienia w swoich wystąpieniach złożyli gospodarz miasta burmistrz Bartosz Kaliński oraz poseł na Sejm RP Filip Kaczyński. Obchody zakończono przemarszem na Plac Jana Pawła II.

Portal FaktyWadowice

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz