Strona główna » Najpierw spaliła partnerowi samochód, a później próbowała go zabić…
BEZPIECZEŃSTWO

Najpierw spaliła partnerowi samochód, a później próbowała go zabić…

Na trzy miesiące do aresztu trafiła 30-letnia kobieta „z temperamentem”, która podpaliła konkubentowi samochód, a dwa dni później czterokrotnie ugodziła go nożem. Za to przestępstwo grozi jej kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

23 maja br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali skierowani  na interwencję gdzie wg zgłoszenia miało dojść do pożaru samochodu.

Funkcjonariusze którzy przybyli na miejsce zastali strażaków gaszących pożar.  Poza całkowicie spalonym pojazdem należącym do 41-letniego gospodarza, uszkodzone zostało również ogrodzenie sąsiadów.

Mundurowi ustalili, iż podpalenia dokonała 30-letnia kobieta, partnerka właściciela pojazdu, która po wcześniejszym oblaniu benzyną, podpaliła samochód. 

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która jak się okazało, w chwili zdarzenia miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 


25 maja, 30-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia po czym została zwolniona do domu. Jeszcze tego samego dnia, około godziny 19:00, mundurowi zostali wezwani pod adres zamieszkania 30-letniej kobiety i 41-latka.  Powodem interwencji było zgłoszenie o ugodzeniu mężczyzny nożem. 

Funkcjonariusze zastali kobietę oraz jej  konkubenta, który posiadał cztery rany kłute w okolicy pleców. Mężczyzna w trakcie udzielanej mu pomocy przez załogę pogotowia przekazał mundurowym, że został zaatakowany przez swoją partnerkę, która potwierdziła to w rozmowie z policjantami.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, ujawniając przy niej marihuanę.  Przed posesją mundurowi ujawnili i zabezpieczyli noże kuchenne, którymi  konkubina zaatakowała swojego partnera. 


27 maja b.r. w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce   zatrzymanej  kobiecie został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa.  Następnie na wniosek prokuratora  miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.  Grozi jej kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Fot. Archiwum

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz