Strona główna » 100 lat na kalwaryjskich dróżkach
LUDZIE

100 lat na kalwaryjskich dróżkach

Pan Aleksander Bochenek 16 sierpnia 2021r.  ukończył 100 lat. Pan Aleksander od urodzenia mieszka w  miejscowości Bugaj, a całe swoje dorosłe życie mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie „dróżek kalwaryjskich”.

Dom rodzinny znajduje się w pięknej i omodlonej przez wiernych okolicy, którzy przybywają do Sanktuarium Kalwaryjskiego. Tak wyjątkowe sąsiedztwo zapewne sprzyja spokojnemu długoletniemu życiu.

Dostojnego Jubilata w dniu setnych urodzin odwiedzili: Burmistrz Augustyn Ormanty, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz, Wiceprzewodniczący RM Paweł Hebda, sołtys Bugaja  Jarosław Jakubiec oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, którzy przekazali moc życzeń. List gratulacyjny i życzenia przesłali również Premier Mateusz Morawiecki i Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Pan Aleksander całe swoje życie związał z Kalwarią Zebrzydowską, do emerytury pracował w jednym z zakładów meblarskich.

W czasie  spotkania urodzinowego, wspominał swoje młodzieńcze lata, szczególnie okres II wojny światowej. W czasie okupacji i wojny działał w szeregach Armii Krajowej. Jak wspomina trafił do więzienia  w czasie hitlerowskich łapanek  i jak mówi cudem uniknął śmierci.

Dostojny Jubilat wraz z żoną wychował dwóch synów i córkę, doczekał się pięciu wnuków i ośmiu prawnuków. Przed kilkoma laty odeszła żona pana Aleksandra. Szanowny Jubilat  mieszka  w rodzinnym domu otoczony opieką córki i najbliższej rodziny.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz