Strona główna » Program Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Co? Gdzie? Kiedy?

Program Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W październiku rozpoczyna się nowy rok akademicki Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inauguracją UTW będzie spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem.

5 października, czyli tradycyjnie we wtorek, o godzinie 17:00 słuchacze uniwersytetu spotkają się z podróżnikiem, który przemierzył zimą Islandię. Opowie o swojej wyprawie i pokaże fotoreportaż z tego niezwykle różnorodnego i pięknego państwa.

Kolejny wykład odbędzie się już 19 października, tym razem tematem przewodnim będą przyprawy, o których opowie Jędrzej Majka. Podróżnik jest autorem książki „Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat” (Kraków 2019).

26 października słuchacze wyruszą na wycieczkę do winnicy w Marcyporębie, gdzie poznawać będą tajniki produkcji wina w Polsce. Wszystko to w ramach święta winobrania. W programie: zwiedzanie winnicy, obserwacja procesu produkcji wina, prelekcja nt. upraw winorośli i produkcji wina w Polsce, degustacja wina i poczęstunek.

W listopadzie odbędzie się wykład na temat naszych relacji międzyludzkich w pandemii, poprowadzony przez psychologa (9 listopada). Gościem kolejnego spotkania będzie przewodnik beskidzki i pasjonat piwowarstwa Grzegorz Suder, który opowie o ciekawych browarach w Beskidach.

W grudniu dr Marcin Kania z Uniwersytetu Pedagogicznego wygłosi prelekcję o nieprzemijającym pięknie człowieka i fotografii osób starszych.

Semestr zamknięty zostanie warsztatami świątecznymi z Anitą Pajor, podczas których powstaną piękne bursztynowe bańki.

Źródło: CKSiT KZ

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz