Strona główna » Powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym
BEZPIECZEŃSTWO

Powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym

W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h.

We wtorek (28 września br.) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw,  który w Andrychowie na ul. Przemysłowej jechał z prędkością 109 km/h.  Następnie w Inwałdzie na ul. Wadowickiej zatrzymany został kierowca audi, który miał na liczniku 112 km/h. Natomiast wczoraj (29 września br.),  również w Andrychowie,  „wpadł”  kierowca  volkswagena, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 106 km/h. Za dużo na liczniku miał także kierujący bmw,  który w Choczni na ul. Kościuszki jechał z prędkością 102 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego policjanci ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Ponadto stracą oni swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców  o rozsądną  jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych. 

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz