Strona główna » Drogowi przestępcy przed Temidą
BEZPIECZEŃSTWO

Drogowi przestępcy przed Temidą

Przed sądem stanie dwóch kierowców, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć na drogi nie zważając na to jak poważne zagrożenie stanowią. Nieodpowiedzialni kierowcy postanowili wsiąść za kierownicę mając ponad 2, a drugi ponad 3 promile alkoholu. Teraz grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

W czwartek wadowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 15:15 w m. Sułkowice k. Andrychowa. Za kierownicą Audi siedział 40-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierowca to 53-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Wadowicach, kierował Seatem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo najechał na zaparkowany pojazd.


Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kierowco włącz myślenie!

KPP WCE

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz