Strona główna » Będzie bezpieczniej w centrum Tomic
BEZPIECZEŃSTWO

Będzie bezpieczniej w centrum Tomic

Od 1 września wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Polegać ona będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Starowiejskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Radosną do skrzyżowania z ul. Miłą.

Jeszcze w poprzedniej kadencji narodził się pomysł zmiany organizacji ruchu na ul. Starowiejskiej w Tomicach. Przystępując do projektu ustalono, iż planowane zmiany należy powiązać z przebudowaniem ulicy Floriańskiej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, co się dokona w najbliższych dniach.

Tomice: skrzyżowanie ul. Starowiejskiej z ul. Miłą

Od 1 września wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu. Polegać ona będzie na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ul. Starowiejskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Radosną do skrzyżowania z ul. Miłą. Dojazd do nieruchomości położonych między ul. Miłą i ul. Radosną będzie możliwy wyłącznie od ul. Floriańskiej i ul. Radosnej. Ponadto od strony Urzędu Gminy ul. Starowiejską będzie można przejechać wyłącznie do skrzyżowania z ul. Miłą.

Jednocześnie na całym odcinku ul. Starowiejskiej i ul. Radosnej zostanie wprowadzona strefa ograniczonej prędkości do 30 km/h oraz zamontowane zostanie pięć progów najazdowych zwalniających.

Cel tych zmian jest jeden – poprawa bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi, zwłaszcza tych najmłodszych uczęszczających do obu placówek oświatowych w Tomicach. Zastosowanie innego rozwiązania jak np. budowa chodnika nie jest możliwa ze względu na istniejącą już gęstą zabudowę ul. Starowiejskiej. Ze zmian na pewno też ucieszą się sami mieszkańcy tej ulicy, którzy wielokrotnie zgłaszali taką potrzebę i zaakceptowali proponowane zmiany.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz