Strona główna » Zmienili Skarbnika Gminy Wadowice
POLITYKA I SPOŁECZEŃSTWO

Zmienili Skarbnika Gminy Wadowice

Radni Rady Miejskiej w Wadowicach pożegnali skarbniczkę gminy Bożenę Flasz, która przechodzi na zasłużoną emeryturę. Jej miejsce zajmie Kinga Gurdek, dotychczasowa Główna Księgowa Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Podczas sesji w dniu 29 września 2021 roku Rada Miejska w Wadowicach pożegnała skarbniczkę Bożenę Flasz. Po blisko 27 latach pracy na stanowisku Skarbnika Gminy Wadowice, Bożena Flasz przeszła na zasłużoną emeryturę. Decyzję o przejściu na emeryturę Bożena Flasz podjęła już w marcu br. Zgodnie z wymogami formalnymi, radni podjęli uchwałę o jej odwołaniu z funkcji skarbnika gminy.

– Skarbnik, kojarzy się nam ze słowem skarb. Pani Bożena przez prawie 27 lat była takim skarbem dla nas – mówiła podczas sesji wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Zadora.

Bożena Flasz pracę w Urzędzie Miejskim w Wadowicach rozpoczęła na stanowisku Skarbnika Gminy podczas drugiej kadencji odrodzonego samorządu lokalnego, w dniu 1 stycznia 1995 roku. Do wadowickiego magistratu przeszła z Urzędu Rejonowego w Wadowicach, gdzie pracowała na stanowisku zastępcy kierownika Urzędu Rejonowego. W trakcie blisko 27-letniej pracy współpracowała z trzema burmistrzami Wadowic: Ewą Filipiak, Mateuszem Klinowskim oraz Bartoszem Kalińskim.

– Chciałem podziękować Pani Skarbnik za 2,5 roku dobrej współpracy i życzę przede wszystkim zdrowia na emeryturze, bo to jest najważniejsze oraz realizacji tych wszystkich planów, na które nie było dotychczas czasu. Życzę wszelkiej pomyślności – powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Jej następczynią została Kinga Gurdek, dotychczasowa Główna Księgowa Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Podczas sesji radni jednogłośnie powołali ją na stanowisko Skarbnika gminy, które obejmie od 30 września 2021 roku. Kinga Gurdek posiada wieloletnie doświadczenie na stanowisku Kierownika Referatu Księgowości Budżetowej, które pełniła od 2001 roku, a od 2016 roku pełni funkcję Głównego Księgowego Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

– Chciałam podziękować wszystkim urzędnikom urzędu za współpracę przez te wszystkie lata. Tym, którzy aktualnie pracują tutaj w tym urzędzie oraz tym, których już tutaj nie ma z nami. A  przez wiele lat było mi dane pracować z wieloma. Szczególnie chciałam podziękować współpracownikom mojego wydziału. cieszę się, że moją następczynią zostaje Kinga – powiedziała Bożena Flasz.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz