Strona główna » Gdzie udać się na wakacje z dzieckiem?
PROMOCJA

Gdzie udać się na wakacje z dzieckiem?

Wakacje to czas, na który czekają nie tylko dorośli, ale też dzieci. To właśnie dla nich jest to okazja do odpoczynku od szkoły oraz możliwość poznania nowych i ciekawych miejsc. Dzieci nie lubią się nudzić, dlatego warto zabrać je w miejsca, które oferują różne atrakcje. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Planując wakacje z dzieckiem, zazwyczaj patrzymy na to, aby udać się w miejsce oferujące różnorodne atrakcje zarówno dla młodszych, jak i starszych. Często decydujemy się na odwiedzenie takich obiektów jak park rozrywki dla dzieci lub park wodny. W wielu z nich możemy skorzystać z ciekawych atrakcji w postaci kolejek górskich, zjeżdżalni, karuzeli oraz tematycznych stref. Zaproponowane przez nas wakacyjne kierunki znajdują się  w malowniczych miejscowościach na terenie województwa małopolskiego, które dodatkową uraczą pięknymi i niezapomnianymi widokami.

Rabkoland

Rabkoland to park rozrywki dla dzieci, który jest położony w województwie małopolskim,  w miejscowości Rabka-Zdrój. Znajdziemy tam atrakcje typowe dla tego rodzaju centrum rozrywki, czyli różne karuzele, dom strachu, dom śmiechu. Jednym z popularniejszych obiektów w Rabkolandzie jest dom do góry nogami, który z pewnością wzbudzi zainteresowanie każdego odwiedzającego. Wielu odwiedzających jest zdania, że zdecydowanie warto wybrać się tam w weekend, ponieważ można wziąć wtedy udział  w dodatkowych zajęciach, takich jak przedstawienia teatralne lub pokazy magii. Rabka-Zdrój jest bardzo malowniczą miejscowością, więc warto ją odwiedzić, chociażby ze względu na piękno otaczającej jej natury.

Termy Bania

Termy Bania, znajdujące się w Białce Tatrzańskiej to miejsce idealne nie tylko na wakacje, ale też na ferie zimowe. Bogaty kompleks basenów termalnych zapewni rozrywkę dla dzieci oraz odpoczynek dla rodziców. Znajdziemy tam wydzielone dwie strefy – Zabawy i Relaksu. Strefa Zabawy z pewnością przypadnie do gustu tym najmłodszym, ponieważ obfituje  w różnego rodzaju zjeżdżalnie, karuzele wodne, wodospad oraz popularną grotę z gejzerem.  W Strefie Relaksu możemy z kolei skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez wody termalne. Wśród nich znajdują się bicze wodne, jacuzzi oraz stacje masujące. Kąpiel  w miejscu z widokiem na Tatry zapadnie w pamięci każdemu odwiedzającemu to miejsce.

Kopalnia Soli w Bochni

Najstarsza kopalnia soli kamiennej znajduję się w miejscowości Bochnia. Jednak od dłuższego czasu nie wydobywa się tam już tego minerału. Aktualnie jest to miejsce nastawione na wizyty turystów, które oferuje możliwość obejrzenia najstarszych  i najpiękniejszych korytarzy. Już samo zjechanie w dół prawdziwą górniczą windą stanowi nie lada atrakcję. Oprócz tego możemy się przejechać kolejką oraz zjeżdżalnią, łączącą dwa poziomy kopalni. Co jeszcze wyróżnia to miejsce? Z pewnością cudowny mikroklimat, na który składa się duża ilość czystego powietrza, bogatego w przydatne dla naszego organizmu mikroelementy.

Planując wakacje w Małopolsce, warto wziąć pod uwagę wszystkie te miejsca, ponieważ każde z nich oferuje inne rodzaje atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Kliknij aby dodać komentarz